Serwery NEBS Intela

Intel opracował dwa serwery przeznaczone na rynki telekomunikacyjny oraz dostawców usług.

Intel opracował dwa serwery przeznaczone na rynki telekomunikacyjny oraz dostawców usług.

Urządzenia spełniają wymagania NEBS (Network Equipment Building Specification) oraz ETSI (European Telecom Standards Institute). W efekcie serwery będą odporne na upały, mróz, ogień czy nawet trzęsienie ziemi.

Pierwszy z serwerów ma wysokość 2U i jest wyposażony w dwa procesory Pentium III, drugi ma podobne wyposażenie, a jego wysokość wynosi 1U. Obydwa urządzenia wspierają systemy operacyjne Windows, Linux i Unix. Firma zapewnia, że w przyszłości będzie produkowała serwery klasy operatorskiej, oparte na procesorach Itanium i Xeon.

Zobacz również:

  • IaaS, PaaS, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji

Podobne serwery zapowiadają także Lucent i Siemens. Serwery NEBS mają funkcjonować z różnymi aplikacjami, wliczając w to usługi ujednoliconej poczty elektronicznej i VoIP. Będą mogły być także skonfigurowane jako tzw. softswitches, które są programowalne. Mogą one komunikować się z tradycyjnymi przełącznikami głosu i obsługiwać liczne protokoły sygnalizacyjne stosowane w sieciach operatorów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200