Serwery Linux klasy korporacyjnej

Red Hat Network Satellite

Platforma ta pozwala wygodnie zarządzać setkami, a nawet tysiącami serwerów Red Hat Enterprise Linux tak łatwo, jak w przypadku administrowania pojedynczą maszyną. Red Hat Network Satellite dostarcza scentralizowane narzędzia do administrowania systemami w zakresie wdrażania oprogramowania, zarządzania aktualizacjami i konfiguracją serwerów oraz ich monitorowania i audytowania. Wbudowane funkcje raportowania udostępniają informacje na temat działania i konfiguracji systemów niezbędne do realizacji umów SLA i innych kontraktów. Nowe funkcje narzędzia Automatic Bug Reporting Tool (ABRT) umożliwiają zbieranie i śledzenie informacji o krytycznych awariach systemu.

SUSE Linux Enterprise Server

SUSE Linux Enterprise Server to flagowy produkt firmy SUSE dla serwerów. System jest prosty w instalacji i konfiguracji dzięki wbudowanemu narzędziu YaST2. Interfejs instalatora został przetłumaczony na język polski. SLES oferuje kilka bazowych scenariuszy, które ułatwiają wdrożenie serwera fizycznego, wirtualnego (w trybie pełnej wirtualizacji lub parawirtualizacji) oraz skonfigurowanie hosta wirtualizacji KVM lub Xen. Instancje SLES mogą być z powodzeniem wdrażane w chmurze Amazon EC2 i Azure.

Zobacz również:

  • Wielka inwestycja Atmana w przetwarzanie danych
  • AI ma duży apetyt na prąd. Google znalazł na to sposób
  • OpenAI rozważa stworzenie własnych układów scalonych AI
Serwery Linux klasy korporacyjnej

Zarządzanie Mandriva Business Server odbywa się z poziomu panelu Mandriva Management Console (MMC)

SUSE oferuje edycje SLES dla systemów IBM System z, rozwiązań High Performance Computing (HCP) oraz systemów High Availability. Mechanizmy wysokiej dostępności dostarczane są w formie rozszerzeń i pozwalają na wdrażanie klastrów niezawodnościowych, a dzięki technologii Geo Clustering również z możliwością rozmieszczenia węzłów klastra w różnych lokalizacjach geograficznych. Klastry wysokiej dostępności w SLES tworzone są na bazie rozwiązań OpenAIS/Corosync. Menedżer zasobów klastra Pacemaker umożliwia monitorowanie stanu instancji w klastrze, zarządzanie zależnościami, automatyczne zatrzymywanie i uruchamianie usług na podstawie określonych, łatwych w konfiguracji, reguł i polityk. Wraz z SLES dostarczany jest zestaw skryptów, który pozwala na uruchamianie i monitorowanie popularnych serwerów usług i baz danych w klastrze, m.in. Apache, MySQL, NFS, Postfix, Tomcat, SAP, Oracle, IBM DB2 i Informix.

SUSE Manager

Oferta SUSE w zakresie zarządzania systemami obejmuje dwa scentralizowane narzędzia, które upraszczają procesy monitorowania, wdrażania i administracji środowiskiem IT w organizacji. SUSE Manager automatyzuje zarządzanie serwerami oraz ich konfigurowanie. Aplikacja umożliwia monitorowanie stanu każdego wystąpienia serwera z zainstalowanym systemem SUSE Enterprise Linux Server lub Red Hat Enterprise Linux z poziomu jednej centralnej konsoli. Ma wbudowane mechanizmy dystrybucji i zarządzania oprogramowaniem, a także zdalnego instalowania poprawek bezpieczeństwa za pomocą narzędzia Zypp. SUSE Manager dostarcza funkcje audytowania listy zainstalowanych aktualizacji, które upraszczają procedury związane z audytowaniem systemów i zapewnieniem ich zgodności z wymogami przepisów prawnych i regulacji wewnętrznych.

SUSE Manager umożliwia instalowanie i konfigurowanie systemów z poziomu pojedynczej konsoli zarządzania i narzędzi AutoYAST, Kickstart i PXE boot, a także wdrażanie nowych instancji serwerów na podstawie predefiniowanych konfiguracji.


TOP 200