Serwery Integrity z układami Montecito

HP wprowadza na rynek dwa nowe serwery Integrity oparte na dwurdzeniowych układach Itanium (Montecito). Firma oferuje jednocześnie użytkownikom starszych systemów Integrity możliwość przechodzenia na nową platformę serwerową.

Nowe systemy Integrity zostały oznaczone symbolami rx3660 i rx6600. Pierwszy kosztuje od 10 531 USD, a drugi od 14 771 USD. HP ma nadzieję, że nowe serwery Integrity stawią czoła serwerom opartym na układach Power5+ (IBM) i UltraSparc (Sun).

HP wprowadził na rynek swój pierwszy serwer oparty na układzie Itanium w 2001 r. Od tego czasu liczba aplikacji zgodnych z platformą Itanium wzrosła do 9 tys. W 2003 r. było takich aplikacji zaledwie 100. Do wprowadzenia do swoich ofert serwerów opartych na układach Montecito przygotowują się już kolejne firmy, w tym Fujitsu i Silicon Graphics.

Zobacz również:

Testy przeprowadzone przez Transaction Processing Performance Council wykazały, że serwer Integrity rx6600 wykonuje 350 tys. transakcji na minutę, czyli dwa razy więcej niż serwery oparte na jednordzeniowych układach Itanium. Jest to zadowalający wynik biorąc pod uwagę fakt, że w większości przypadków firmy potrzebują serwerów, które wykonują od 150 do 300 tys. transakcji na minutę.