Serwery IBM iDataPlex z procesorami graficznymi Nvidia

IBM będzie instalował w swoich wysokowydajnych serwerach linii iDataPlex procesory graficzne firmy NVIDIA. Są to jedne z pierwszych na rynku systemy obliczeniowe klasy HPC (High Performance Computing) oparte na układzie graficznym NVIDIA.

IBM instaluje w komputerach iDataPlex układ NVIDIA Tesla M2050 - serwerowy moduł oparty na szybkim procesorze graficznym, który można integrować z używanymi powszechnie narzędziami do monitorowania i zarządzania systemami obliczeniowymi.

Serwery IBM iDataPlex z procesorami graficznymi Nvidia
Jak podaje IBM, jeden serwer o rozmiarach 1U wyposażony w dwa moduły procesorów graficznych Tesla M2050 (taki jak serwer iDataPlex dx360 M3 z dwoma intelowskimi procesorami Xeon) zapewnia ośmiokrotnie większą wydajność (wg testów LINPACK) w porównaniu z typowym serwerem o wysokości 1U.

Zobacz również:

iDataPlex konkurują obecnie na rynku głównie z klastrami obliczeniowymi opartymi na standardowych serwerach x86 i są kupowane przez firmy świadczące usługi Web 2.0, jak również są używane do obsługiwania aplikacji finansowych (analizy), aplikacji HPC lub do przetwarzania grafiki i obrazów wideo.


TOP 200