Serwer odporny na awarie

NEC wprowadził do swoje oferty w połowie września serwer charakteryzujący się wyjątkową odpornością na awarie. Produkt nosi nazwę Express5800/340 Hb-R i jest przeznaczony dla użytkowników, którym zależy na tym, aby system obliczeniowy był dostępny praktycznie w 100 procentach.

Serwer odporny na awarie
Serwer można kupować w konfiguracji dwu lub czteroprocesorowej. Niezależnie od konfiguracji procesory są dublowane i dlatego NEC twierdzi, że stopień niezawodności serwera wynosi 99,999% (w przeliczeniu na czas oznacza to 5 minut przestoju na rok). Serwer może pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 2003 lub Microsoft Virtual Server 2005.

Serwer Express 5800/340 Hb-R jest umieszczony w obudowie przystosowanej do instalowania w szafie i może obsługiwać ważne aplikacje biznesowe, takie jak CRM, ERP czy SAP. Istotną cechą serwera jest to, że użytkownik może wymieniać procesory (układy Xeon) nie przerywając pracy systemu obliczeniowego.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

Serwer jest już dostępny i kosztuje w konfiguracji dwuprocesorowej (układy Xeon 2,8 GHz) 150 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200