Serwer kasetowy Oracle dla firm telekomunikacyjnych

Oracle rozszerza serię serwerów Netra (zaprojektowanych przez przejętą niedawno firmę Sun) i przedstawia nową, kasetową platformę obliczeniową Netra 6000. Może ona obsługiwać nawet najbardziej wymagające aplikacje uruchamiane przez firmy telekomunikacyjne.

Pierwszy, oferowany przez Oracle kasetowy serwer, należący do platformy Netra 6000, oznaczono symbolem T6340. Komputer ma dwa ośmiordzeniowe procesory UltraSparc T2 Plus 1,4 GHz i można w nim zainstalować do 256 GB pamięci RAM. W jednej obudowie Netra 6000 można umieścić 10 takich serwerów.

Serwer kasetowy Oracle dla firm telekomunikacyjnych

Serwer ma certyfikat zgodności ze specyfikacją NEBS (Network Equipment Building System), wymaganą do obsługi aplikacji uruchamianych przez firmy telekomunikacyjne.

Zobacz również:

  • Instancje serwerów skonfigurowanych w chmurach padają zbyt często ofiarą hakerów
  • Nowa platforma Java 17

Oracle zaskoczył niedawno specjalistów deklarując, że zamierza nadal produkować wszystkie serwery oferowane do tej pory przez przejętą firmę Sun. Wcześniej spekulowano, że większość serii serwerów Sun zniknie z oferty Oracle. Wyjątkiem jest serwer Netra 1290, który nie będzie już produkowany. Firma zachęca jego użytkowników do przechodzenia na nowszy system: model Netra T5440 (wysokość 4U, z procesorami UltraSparc T2 Plus).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200