Serwer iSCSI

Firma FalconStor wprowadziła do swojej oferty serwer pamięci masowych iSCSI (oprogramowanie), który zapewnia dostęp do danych przechowywanych w pamięciach masowych używanych przez niewielkie grupy robocze oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Serwer iSCSI
Oprogramowanie iSCSI Storage Server jest instalowane na urządzeniach NAS (Network Attached Storage) zarządzanych przez system operacyjny Windows Storage Server 2003. Oprogramowanie jest oparte na firmowej technologii FalconStro noszącej nazwę IPStor.

Po zainstalowaniu produktu, urządzenia NAS produkowane przez różne firmy (w tym przez EMC, Dell i Hewlett-Packard) można dołączać do sieci Ethernet i transportować dane przy użyciu protokołu iSCSI. Urządzenia NAS wspierające protokół iSCSI mogą udostępniać swoje dane na poziomie plików oraz na poziomie bloków. Dzięki oprogramowaniu iSCSI Storage Server, użytkownicy mogą w prosty sposób konsolidować pamięci masowe i zarządzać nimi z jednego centralnego punktu.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Apple zrezygnowało z macOS Server

Jest to też doskonała platforma do wykonywania takich zadań, jak: replikowanie danych, tworzenie migawek kopii danych czy archiwizowanie danych. Produkt wspiera usługę Volume Shadow Copy Service (Microsoft) i użytkownicy mają do dyspozycji sterowniki iSCSI (określane mianem initiators) dla systemów operacyjnych Windows 2000, Windows Server 2003 i Windows XP. Oprogramowanie iSCSI Storage Server kosztuje poniżej 2000 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200