Serwer do udostępniania drukarek GDI

Tajwańska firma Edimax poszerzyła ofertę o serwer wydruku PS-1216U, który pozwala udostępnianiać drukarkę pracującą w trybie GDI (Graphical Device Interface) za pośrednictwem portu USB komputera.

Serwer wydruku PS-1216U wspiera technologię, która umożliwia komunikację z drukarką GDI, tak jakby była podłączona bezpośrednio do komputera. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskuje się możliwość zmiany lokalnej drukarki GDI w urządzenie udostępniane wielu użytkownikom.

Serwer do udostępniania drukarek GDI
Większość dostępnych na rynku serwerów wydruku, nie jest w stanie obsługiwać drukarek host-based, czyli urządzeń pracujących w trybie GDI (Graphical Device Interface). W przeciwieństwie do standardowych drukarek, które do przygotowania strony do druku stosują języki PCL albo PostScript, urządzenia GDI do przekonwertowania stron na format obrazu, wykorzystują podłączony komputer.

Serwer wydruku PS-1216U jest kompatybilny z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Umożliwia drukowanie w trybie GDI w systemach Windows 2000 (od SP4), Windows XP (od SP1) oraz Windows Vista. Ponadto urządzenie integruje serwer DHCP i protokoły klienta oraz obsługuje tryby druku LPR, IPP oraz Raw.

Urządzenie kosztuje 165 zł (cena brutto).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200