Serwer dla MŚP

Dell wprowadził do swojej oferty tani serwer klasy podstawowej, adresowany przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw.

Serwer nosi nazwę PowerEdge 400SC i jest sprzedawany razem z wybranym przez użytkownika systemem operacyjnym (Windows 2000 Server lub Linux) i z oprogramowaniem aplikacyjnym Windows Small Business Server 2003 Standard Edition i Microsoft Exchange Server 2003. Cena takiego produktu wynosi ok. 1000 USD. Serwer 400SC jest obecnie najmniejszym system należącym do produktów linii SC. Dwa pozostał serwery tej linii to PowerEgde 600SC i PowerEdge 1600SC.

Dell podkreśla, że serwery linii SC mogą z powodzeniem obsługiwać małe firmy, których wymagania dotyczące systemu informatycznego są niewielkie. Serwer jest dostarczany razem z systemem operacyjnych i pakietami realizującymi w firmie podstawowe zadania informatyczne, dlatego daje się łatwo instalować i konfigurować.

Zobacz również:

  • Dell XPS 13 w odświeżonym wydaniu powalczy z Apple

Dell instaluje w serwerze procesor Celeron (2 GHz) lub Pentium 4 (2,4 GHz), pamięć RAM o pojemności 128 KB i dysk twardy IDE o pojemności 40 GB (7200 obrotów na minutę). Użytkownicy mogą instalować w serwerze pamięć RAM o pojemności do 2 GB. Produkt jest wyposażony w adapter sieciowy i jest dostępny wyłącznie jako serwer wolnostojący (wieża). Użytkownik może zainstalować w serwerze dodatkowy dysk IDE lub, jeśli jego wymagania są jeszcze większe, dwa dyski SCSI.

Sam serwer bez żadnego oprogramowania jest bardzo tani (kosztuje wtedy ok. 400 USD).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200