Serwer NAS z nagrywarką Blu-ray

LG zaprezentuje w tym tygodniu w Berlinie na targach IFA (rozpoczynających się 29 sierpnia) serwer NAS przeznaczony dla użytkowników sieci domowych oraz małych firm (sektor SOHO). Urządzenie nosi nazwę N4B1 i pojawi się w sprzedaży w grudniu br.

N4B1 to jeden z pierwszych na świecie serwerów NAS zintegrowanych z napędem Blu-ray. Serwer może ładować automatycznie dane z różnych podłączanych do niego urządzeń (USB, karty pamięci, kamery cyfrowe, DVD i Blu-ray). Oprogramowanie zarządzające serwerem śledzi przechowywane w jego pamięci pliki i pobiera z dołączanych do niego urządzeń tylko nowe zasoby.

Serwer NAS z nagrywarką Blu-ray
Użytkownik może ripować dyski, tworząc w ten sposób wirtualne dyski i udostępniać je wszystkim pozostałym użytkownikom podłączonym do sieci. N4B1 może też automatycznie wypalać dyski Blu-ray, zapisując na nich rzadko używane pliki. Serwer może zawierać do czterech dysków twardych mających ogólną pojemność 4 TB. Odpowiada to pojemności 160 dysków Blu-ray lub 850 dysków DVD (single-sided).

Zobacz również:

  • QNAP prosi klientów o natychmiastową aktualizacje swoich NASów
  • LG DualUp to monitor zorientowany na produktywność. Czy rzeczywiście tak jest?

Urządzenie komunikuje się z siecią za pośrednictwem interfejsu Gigabit Ethernet i jest zgodne z systemami operacyjnymi Windows, Mac i Linux. Serwer zawiera również 3 porty USB oraz jeden port e-SATA. Cena rozwiązania nie jest jeszcze znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200