Serwer BL30p już dostępny

HP informuje, że zapowiadany serwer kasetowy BL30p, wyposażony w dwa procesory Xeon, jest już dostępny.

Serwer BL30p już dostępny
Serwer został zaprezentowany w marcu br. i obecnie wchodzi do oferty HP. Cena serwera w podstawowej konfiguracji - 2500 USD. W chassis o wysokości 6U można umieścić do 16 serwerów BL30p. Produkowane do tej pory serwery kasetowe BL20p są większe, dlatego w jednym chassis można zainstalować tylko osiem takich serwerów. Dla porównania: IBM produkuje chassis o wysokości 7U, w którym można umieścić do 14 dwuprocesorowych serwerów kasetowych HS20.

HP jest pierwszym producentem systemów obliczeniowych, który sprzedał do tej pory ponad 100 tys. serwerów kasetowych. Firma ujawniła też plany zintegrowania oprogramowania wirtualizującego serwery (opracowanego przez VMware) z systemami BL20p. HP poinformował ostatnio, iż zamierza w przyszłości produkować serwery kasetowe oparte na układach Opteron i Itanium.

Zobacz również:

HP zmniejszył rozmiary nowego serwera, w porównaniu z poprzednim modelem, usuwając z niego dwa dyski SCSI pracujące w trybie "na gorąco" (które są dostępne w serwerze BL20p), oferując w zamian jako opcję dwuportowe gniazdo Fibre Channel, które można wykorzystać do przyłączania sieci SAN. Serwery BL30p są adresowane do tych użytkowników, którym zależy głównie na jak największej mocy obliczeniowej, a nie na dużej pamięci masowej. Systemy takie nadają się do budowania wysoko wydajnych klastrów i aplikacji przetwarzania siatkowego.

HP współpracuje ściśle z firmą VMware, czego owocem jest pakiet zawierający oprogramowanie VMware ESX Server, Virtual Center i wsparcie techniczne HP Gold lub Platinum. Cena pakietu - od 4800 USD za chassis. Użytkownik może też kupić chassis zawierające osiem serwerów BL20p plus oprogramowanie VMware i wsparcie techniczne HP. Całość takiego pakietu kosztuje 49 500 USD.


TOP 200