ServerView VIOM zarządza serwerami kasetowymi

Zarządzanie serwerami kasetowymi może być łatwiejsze dzięki najnowszemu produktowi firmy Fujitsu Siemens, systemowi ServerView VIOM (ServerView Virtual-I/O Manager).

Poprzez wirtualizacje fizycznych adresów w serwerach kasetowych linii PRIMERGY, ServerView upraszcza architekturę sieciową. Dzięki temu, że fizyczne adresy sieciowe podzespołów serwera (MAC i WWN) są wirtualizowane przez ServerView VIOM, wyeliminowane są takie problemy jak przerzucanie domen administracyjnych pomiędzy SAN, LAN i serwerami. Dodatkowo, zapobiega to pomyłkom przy wymianie sprzętu.

Pełna wirtualizacja adresów I/O (wejścia/wyjścia) pozwala firmom wirtualizować zasoby sieciowe, rozwiązują jednocześnie problem ograniczonej wydajności, która występuje podczas wiązania systemów I/O z fizycznymi adresami sieciowymi.

Zobacz również:

Pula adresów SAN i LAN może być pre-konfigurowana, oszczędzając administratorom czas, ponieważ adresy mogą być wcześniej przypisane i od razu gotowe do pracy z serwerami. Oznacza to, że systemowe urządzenia wejścia/wyjścia są całkowicie niezależne od systemów operacyjnych i w pełni przejrzyste dla aplikacji, sieci i systemów przechowywania danych.

System ServerView VIOM wszedł na rynek wraz z ostatnią generacją serwerów PRIMERGY Blade, PRIMGERGY BX600 S3 i jest obecnie wspierany przez serwery PRIMERGY BX620 S4 i BX630 S2. Rozwiązanie jest kompatybilne z każdym serwerem i oprogramowaniem do wirtualizacji.


TOP 200