ServerProtect for Linux

Firma Trend Micro przedstawiła nową wersję programu antywirusowego Trend ServerProtect do ochrony serwerów pracujących pod kontrolą systemu Linux.

Firma Trend Micro przedstawiła nową wersję programu antywirusowego Trend ServerProtect do ochrony serwerów pracujących pod kontrolą systemu Linux. Jest ona funkcjonalnie równoważna z wersjami dla systemów Windows NT/2000.

Program wyposażono w rezydentny monitor skanujący zasoby serwera w czasie rzeczywistym. Wszystkie pliki, które są zapisywane lub odczytywane na serwerze są sprawdzane na obecność wirusów.

Zobacz również:

Trend ServerProtect wyposażono w moduł pozwalający na skanowanie zasobów serwera na żądanie lub według ustalonego wcześniej harmonogramu. Skanowaniem mogą być objęte także pliki spakowane i skompresowane (program skanuje do 20 warstw w głąb).

Program ma wbudowane funkcje pozwalające na automatyczne pobieranie aktualizacji baz wirusów i motoru skanującego z serwera TREND Micro. Powiadomienia o wykrytych lub usuniętych wirusach mogą być wysyłane do administratorów i innych wskazanych osób za pośrednictwem poczty elektronicznej. Informacje o wszystkich wirusach są zapisywane także w dziennikach zdarzeń serwera.

Konsola administracyjna programu jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki Internet Explorer lub Netscape Navigator. ServerProtect dostępny jest także w wersjach dla systemów Windows NT, Windows 2000 oraz Novell NetWare.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200