Sequoia i Computervision korygują wyniki

Sequoia Systems Inc. skorygowała w październiku swe wyniki za ostatni rok finansowy, który zakończył się 30 czerwca.

Sequoia Systems Inc. skorygowała w październiku swe wyniki za ostatni rok finansowy, który zakończył się 30 czerwca.

Amerykański producent odpornego na awarie sprzętu (fault tolerant) podał teraz, że w ub. roku firma uzyskała 65,6 mln USD wpływów, a nie - jak podano pierwotnie - 71 mln USD. Zweryfikowane wyniki końcowe oznaczają także znacznie wyższe straty niż wcześniej ogłoszona kwota 860 tys. USD. Również wyniki za III kw. br. będą niższe niż zakładali analitycy.

Jednocześnie podano, że dyrektor finansowy Sequoi, Kent R. Allen podał się do dymisji. Widać z tego, że nawet najbardziej niezawodny sprzęt nie pomoże, jeśli zawiedzie software, zwłaszcza w księgach rachunkowych. Wówczas Chief Financial Officer szuka innej pracy.

* * *

Computervision Corp. z Bedford (Massachusetts) skorygował swe wyniki za III kw. br. Producent programów CAD/CAM stwierdził, że będą one znacznie niższe od założonych. Główną przyczyną jest pogorszenie się uwarunkowań ekonomicznych w skali globalnej. Dodatkowym powodem kłopotów jest konieczność spłaty zadłużeń oraz restrukturyzacja, związana z przejęciem zobowiązań nieistniejącej już firmy Prime Computer Inc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200