Senat: będzie VAT na Internet?

20 lutego posłowie przegłosowali projekt zwolnienia usług internetowych z podatku VAT. Wczoraj propozycjami Sejmu zajął się Senat. Senatorowie SLD zgłosili poprawkę, która zakłada utrzymanie podatku VAT na usługi dostępu do internetu – podała IAR.

Jeszcze kilka miesięcy temu rząd zapewniał, że z dniem 1 maja na Internet zostanie nałożony 22% podatek VAT (miało to oznaczać podwyżkę 15%), co wynika z konieczności dostosowania polskich przepisów do praw unijnych. Tymczasem ku zaskoczeniu całej branży internetowej 20 lutego Sejm zadecydował o zwolnieniu usług internetowych z podatku VAT.

Z kolei w trakcie wczorajszych obrad senatorowie zgłosili poprawkę, która zakłada utrzymanie VAT-u na połączenia internetowe. W piątek ma zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie.

Zobacz również:

  • Mniej czasu na zbudowanie takiej potęgi potrzebował tylko Facebook

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej podczas odbywającej się w Budapeszcie konferencji „Społeczeństwo Informacyjne - nowe możliwości rozwoju w rozszerzonej Europie” - podsekretarz stanu Wojciech Szewko zgłosił wniosek o zniesienie podatku VAT na Internet, który poparli ministrowie krajów akcesyjnych i części obecnych krajów członkowskich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200