Sektor finansowy korzysta z outsourcingu

W sektorze finansowym outsourcing zarządzania dokumentacją jest coraz popularniejszy, korzysta z niego już niemal 80% przedsiębiorstw - wynika z badań przeprowadzonych przez IPSOS dla firmy ArchiDoc.

W branży finansowej z outsourcingu zarządzania dokumentacją korzysta 77% firm, jest to o 18 punktów proc. więcej niż w 2008 roku. Outsourcing stosuje się także w administracji, obsłudze klienta oraz sprzedaży i marketingu (odpowiednio 41%, 36% i 34% wskazań).

Firmy korzystają z outsourcingu, ponieważ pozwala on optymalizować koszty związane z utrzymaniem pracowników, infrastruktury i powierzchni biurowej. Korzystanie z usług zewnętrznych firm daje możliwość skoncentrowania się na podstawowej działalności - 70% wskazań przedsiębiorców z sektora finansowego (w porównaniu do 57% sprzed dwóch lat); pozwala na zmniejszenie kosztów osobowych - 60% wskazań w porównaniu do 48% z 2008 roku, usprawnienia proces obiegu dokumentów - 63% oraz zmniejsza kosztów związanych z obsługą dokumentacji - po 67% wskazań.

Wśród usług outsourcingowych z zakresu back-office najpopularniejsza jest obsługa korespondencji masowej wychodzącej (druk i wysyłka) - korzysta z niej 60% uczestników badania. Popularne jest także korzystanie z elektronicznego archiwum dokumentów i skanowania - 45% wskazań.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200