Sejmowa Komisja Transportu i Łączności zaakceptowała projekt nowego prawa telekomunikacyjnego

Sejmowa Komisja Transportu i Łączności zaakceptowała projekt nowego prawa telekomunikacyjnego. Wejdzie ono w życie prawdopodobnie na początku 2001 r. Projektem zajmie się teraz Sejm w drugim czytaniu....

Sejmowa Komisja Transportu i Łączności zaakceptowała projekt nowego prawa telekomunikacyjnego. Wejdzie ono w życie prawdopodobnie na początku 2001 r. Projektem zajmie się teraz Sejm w drugim czytaniu.

Nowe przepisy zakładają rozszerzenie tzw. usług powszechnych - gwarantowanych przez operatorów w całej Polsce - o dostęp do Internetu przez modem. Wcześniej obejmowały jedynie połączenia telefoniczne i transmisję faksów. Posłowie w Komisji skreślili z ustawy rozdział dotyczący utworzenia Funduszu Usług Powszechnych, z którego miałyby być dofinansowane inwestycje w rozwój telekomunikacji na mało atrakcyjnych terenach.

Po wejściu w życie ustawy powstanie Urząd Regulacji Telekomunikacji. Uprawnienia prezesa Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej (PAR) przeniesione zostaną na prezesa URT. Również cały majątek i kadry PAR mają przejść pod kontrolę URT.

***

Rada Ministrów zaaprobowała poprawki do ustawy 'Prawo telekomunikacyjne'

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200