Sejm powołał Magdalenę Gaj na prezesa UKE

Dzisiaj w Sejmie odbyło się głosowanie nad kandydaturą Magdaleny Gaj na prezesa UKE. 229 posłów głosowało za. Teraz kandydaturę musi ocenić Senat. Jednocześnie Premier Donald Tusk i Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni podziękowali ustępującej prezes UKE Annie Streżyńskiej.

W imieniu premiera kandydaturę Magdaleny Gaj przedstawił posłom Michał Boni. Za kandydaturą Gaj głosowało 229 posłów, przeciwko 169, a od głosu wstrzymało się 40. Większość bezwzględna wynosiła 220 głosów. Teraz kandydaturę musi ocenić Senat. Minister Boni podziękował też ustępującej prezes UKE Annie Streżyńskiej. "To dobry obyczaj, że jej obowiązki przejmuje ktoś, kto w UKE pracował i będzie kontynuował wielkie dzieło Anny Streżyńskiej" - powiedział Boni.

Także premier Donald Tusk podziękował ustępującej prezes UKE. Pokreślił, że łączyły ich dobre relacje. "Wiedziała, że może liczyć na moje wsparcie i korzystała z niezależności. W maju zakończyła się jej kadencja. Nie ma mowy o jakimś nagłym odwołaniu. Decyzją ustawodawcy decydującą rolę w powoływaniu szefa UKE ma premier. W maju, przed wyborami, nie było wiadomo, kto będzie nowym premierem, więc wstrzymałem się z decyzją" - wyjaśnił premier.

Posłowie przypominali, że ustępująca prezes UKE skrytykowała ostatnio ACTA. Sugerowali, że jej odejście to kara. "Aż do ostatnich kilkudziesięciu godzin prezes Streżyńska nie uprzedzała mnie w sprawie ACTA, że coś może być nie tak. Wiele instytucji nie wyczuło wrażliwości tematu. Nikt tu nie jest bez winy" - dopowiedział premier.

Aktualizacja: 02 lutego 2012 01:15

Senat wyraził w środę zgodę na objęcie przez Magdalenę Gaj stanowiska prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.Uchwałę w tej sprawie Senat przyjął w głosowaniu tajnym. Opowiedziało się za nią 65 senatorów, przeciwko było 20, jeden wstrzymał się od głosu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200