"Security Days" - IV edycja

W dniach 4-17 września br. można zarejestrować swój udział w ogólnopolskim konkursie "Security Days", którego celem jest poszerzanie wiedzy użytkowników na temat bezpieczeństwa systemów informatycznych. Czwartą już edycję turnieju zorganizowało Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne we współpracy z Novell Polska.

Konkurs "Security Days" organizowany jest od 2003 r. W ubiegłorocznej edycji turniej zgromadził 620 uczestników, będących zarówno profesjonalnymi administratorami , jak i dokształcającymi się studentami i pasjonatami informatyki.

W br. formuła konkursu będzie podobna do tej z 2005 r. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu audytu bezpieczeństwa systemu informatycznego wirtualnej firmy TopSecurity. Aby sprostać postawionym zadaniom, niezbędne będzie posiadanie umiejętności zastosowania metod weryfikacji stanu bezpieczeństwa systemów, znajomości strategii zabezpieczeń sieci komputerowych oraz trafnej analizy i diagnostyki pojawiających się zagrożeń informatycznych. Uczestnicy sprawdzą swą wiedzę na specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym serwerze.

Konkurs "Security Days" przeznaczony jest przede wszystkim dla audytorów i administratorów sieci komputerowych, zarządzających bezpieczeństwem informacji i specjalistów zainteresowanych problematyką zabezpieczania danych. Wszyscy zainteresowani mogą dokonywać rejestracji swojego udziału w turnieju od 4 do 17 września br. na stronie www.securitydays.pl. Eliminacje zostaną rozegrane w dniach 18-22 września, a etap finałowy rozpocznie się 30 września o godzinie 10:00 na terenie Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Bytomiu.