SecureDoc do szyfrowania dysków

SecureDoc firmy WinMagic jest programem do szyfrowania całych dysków oraz wybranych partycji.

Program szyfrując dysk (lub partycję), szyfruje praktycznie każdy jego sektor, dzięki czemu wszystkie informacje przechowywane na nim istnieją wyłącznie w formie zaszyfrowanej, łącznie z samym systemem operacyjnym, wszystkimi danymi, plikami tymczasowymi, plikiem wymiany, plikami znajdującymi się w koszu oraz usuniętymi z niego.

Program wykorzystuje do kodowania jeden z trzech algorytmów: DES (klucz 56-bitowy), 3DES (168-bitowy) lub AES (256-bitowy). Szyfrowanie i deszyfrowywanie dysku odbywa się w czasie rzeczywistym i jest transparentne dla użytkownika. Aby uzyskać dostęp do zaszyfrowanego dysku po włączeniu komputera użytkownik musi zostać uwierzytelniony przez podanie hasła lub innymi metodami: kartą chipową, tokenem lub przez metodę biometryczną.

Zobacz również:

Program jest przystosowany do pracy w środowisku korporacyjnym i pozwala na bezpieczne szyfrowanie dysków nawet w bardzo dużych organizacjach, bez ryzyka utraty kontroli nad zasobami.

SecureDoc Central Database jest centralnym systemem przeznaczonym do generowania kluczy szyfrujących, zarządzania nimi oraz umożliwiającym odzyskanie dostępu do dysków zaszyfrowanych utraconym kluczem.

Dystrybutorem systemu SecureDoc Disk Encryption w Polsce jest spółka Dagma.


TOP 200