Secure SD-WAN — podręcznik dla osób odpowiedzialnych za sieci

Na pierwszy rzut oka koncepcja SD-WAN wydaje się prosta — drogie łącza MPLS zastępuje się tańszymi w utrzymaniu połączeniami internetowymi oraz stosuje się szyfrowanie lub sieci VPN w celu zapewnienia prywatności i poufności w przypadku korzystania z dotychczasowej architektury.

Tutaj jednak pojawia się pierwszy problem. Jeśli większość ruchu sieciowego przedsiębiorstwa jest szyfrowana, jak taki ruch weryfikować pod kątem symptomów ataku (Indicators of Compromise, IoC) bez uszczerbku dla wydajności?

Po drugie, w kontekście rosnącej z roku na rok liczby obsługiwanych aplikacji i coraz większego udziału generowanego przez nie ruchu w Internecie, w jaki sposób gwarantowane na podstawie umów SLA poziomy wydajności i dostępności aplikacji mogą być nadal zapewniane?

W tym szczegółowym przewodniku dotyczącym wdrożenia rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN odpowiedziano na te i inne pytania, aby pokazać, w jaki sposób podejście oparte na kompromisach może okazać się zbędne, gdy zastosuje się odpowiednie połączenie specjalistycznego sprzętu i oprogramowania zoptymalizowanego i zintegrowanego w ramach jednej platformy, takiej jak zapora następnej generacji FortiGate obsługująca rozwiązanie Secure SD-WAN.