SecuTablet – mobilne urządzenie, do którego haker nie ma prawa się włamać

BlackBerry opracował we współpracy z Samsungiem i IBM bezpieczny tablet SecuTablet zaprojektowany na zamówienie rządu niemieckiego i zbudowany na bazie Galaxy Tab S 10.5 LTE 16 GB.

SecuTablet to Galaxy Tab S 10.5 LTE 16 GB wyposażony w dodatkowe zaawansowane opcje bezpieczeństwa opracowane przez IBM oraz SecuSmart (firmę przejętą niedawno przez BlackBerry).

SecuSmart jest twórcą specjalnej karty MicroSD, która zawiera kryptograficzne układy scalone. Szyfrują one dane obsługiwane przez tablet, zapewniając im w ten sposób bezpieczeństwo. Tablet wspiera też opracowaną przez firmę Samsung technologię Knox czyli oprogramowanie zapewniające mobilnym urządzeniom bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Do tego dochodzi rozwiązanie opracowane przez IBM, dzięki któremu aplikacje uruchamiane na tablecie są odporne na włamania za sprawą dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, która izoluje wybrane przez użytkownika aplikacje od świata zewnętrznego i współpracuje ze wspomnianą wcześniej kryptograficzną kartą MicroSD.

SecuTablet – mobilne urządzenie, do którego haker nie ma prawa się włamać

SecuTablet

Użytkownik może konfigurować system zabezpieczeń zarządzający tabletem i wskazywać na przykład, jakie aplikacje mogą być na nim uruchamiane i które powinny być w szczególny sposób chronione. System zabezpieczeń można tak skonfigurować, aby ważnych danych (np. obsługiwanych przez pocztę elektroniczną) nie można było kopiować i wklejać do innych aplikacji zainstalowanych na tablecie. Użytkownik może jednocześnie wskazać, do których aplikacji – wchodzących w skład tzw. aplikacji sfederalizowanych - takie dane można wklejać.

Ale bezpieczeństwo ma dość wysoką cenę. SecuTablet kosztuje 2380 USD, podczas gdy za tablet Galaxy Tab S 10.5, na bazie którego BlackBerry zbudował to urządzenie trzeba zapłacić tylko ok. 500 USD.


TOP 200