Secret Service walczy ze złodziejami kart

Amerykańska agencja Secret Service zlikwidowała gang złodziei numerów kart kredytowych, którego działalność spowodowała co najmniej 14 mln USD strat. Członkowie grupy przestępczej pochodzili z kilku krajów - w akcji uczestniczyli agenci m.in. z USA, Kanady oraz Francji.

Pierwszych aresztowań dokonano 12 czerwca - wtedy to francuska policja zatrzymała cztery osoby, podejrzane o kradzież numerów kart kredytowych (zatrzymano je pod zarzutem oszustwa w Internecie). Podejrzanych namierzono w związku z dochodzeniem w sprawie przestępcy o pseudonimie "Lord Kaisersose", który, zdaniem agentów Secret Service, jest zaangażowany w prowadzenie kilu stron internetowych wykorzystywanych do przestępczej działalności.

Podczas przeszukań w mieszkaniach aresztowanych znaleziono ok. 28 tys. numerów kart kredytowych i debetowych - pobieżne analizy wykazały, że posłużyły one przestępcom do kradzieży co najmniej 14 mln USD.

W czasie, gdy Francuzi dokonywali zatrzymań, amerykańscy agenci (w asyście lokalny władz) dokonali "nalotów" na dwa punkty handlu numerami kart, zlokalizowane w Kanadzie i Franci (tam również aresztowano kilka osób). Całej operacji nadano kryptonim Hard Drive.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200