Search Software w Portal Services

Firmy Novell i AltaVista poinformowały o planach integracji oprogramowania AltaVista Search Engine Software z kolejną wersją pakietu Novell Portal Services.

Firmy Novell i AltaVista poinformowały o planach integracji oprogramowania AltaVista Search Engine Software z kolejną wersją pakietu Novell Portal Services.

AltaVista Search Software ma stać się podstawowym składnikiem Novell Portal Services i będzie korzystać z możliwości technologii usług katalogowych Novell eDirectory. Mechanizmy dostępne w usługach katalogowych mają zapewnić użytkownikom portalu łatwy i bezpośredni dostęp do połączonych zasobów informatycznych intranetu i Internetu.

W odróżnieniu od innych mechanizmów wyszukiwania wykorzystywanych w portalach oprogramowanie AltaVista Search Software jest dostosowane do korzystania z usług katalogowych i potrafi dynamicznie kojarzyć ze sobą kategorie występujące w intranecie i Internecie, z uwzględnieniem pozycji użytkowników w firmie. Pozycje użytkowników w firmie i ich dane identyfikacyjne przechowywane w katalogu przedsiębiorstwa gwarantują, że informacje poufne nie zostaną udostępnione użytkownikowi nieupoważnionemu do ich przeglądania.

Oprogramowanie AltaVista Search Software udostępnia mechanizmy wyszukiwania, które obejmują ponad 225 formatów plików. Zakres wyszukiwania wykracza poza tradycyjne dokumenty tekstowe i obejmuje także obrazy, sekwencje wideo, pliki PDF i inną zawartość.

Szczegółowe informacje na temat nowej wersji pakietu Novell Portal Services, zawierającego oprogramowanie AltaVista Search Software, oraz jego dostępności mają być podane w październiku. Informacje o Novell Portal Services można znaleźć pod adresemhttp://www.novell.com/products/portal.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200