Seagate prezentuje nową, chmurową architekturę pamięci masowych

Seagate przedstawił otwartą platformę Seagate Kinetic Open Storage, która umożliwia aplikacjom bezpośrednią komunikację z chmurowymi systemami pamięci masowej. Rozwiązanie udostępnia otwarte API oraz interfejs do dysków w standardzie Ethernet.

Nowa platforma umożliwia wdrażanie aplikacji na stosie oprogramowania cloud. Pozwala też dostawcom usług w chmurze i niezależnym dostawcom oprogramowania świadczyć usługi oferujące dodatkowe funkcjonalności, w tym możliwość optymalizacji plikowych i obiektowych systemów pamięci.

W opinii specjalistów platforma umożliwia następną generację rozwiązań cloud, szczególnie tych bazujących na technologii SDS (Software-Defined Storage). Seagate twierdzi, że architektura Kinetic Open Storage Technologia poprawia także wydajność I/O poprzez usunięcie wąskich gardeł. Rozwiązanie optymalizuje zarządzanie klastrami i wspiera szereg opcji zapewniających danym bezpieczeństwo, obsługując replikację danych oraz ich archiwizowanie.

Zobacz również:

  • Intel publikuje białą księgę architektury x86S
  • Złośliwe oprogramowanie w chmurze - nowy, niebezpieczny trend

Zapraszamy na konferencję Best in Cloud, która podpowie Państwu jak przełożyć rozwiązania chmurowe na wyraźny efekt biznesowy. Konferencja odbędzie się 19 listopada 2013 w Warszawie.

Best in Cloud to nasza propozycja rzeczowej dyskusji o Cloud Computing w polskich firmach. O najlepszych pomysłach i przykładach zastosowania rozwiązań Cloud Computing w rodzimych uwarunkowaniach. Konferencja zogniskowana jest wokół wystąpień 6 finalistów konkursu Best in Cloud. To będzie duża porcja doświadczenia, wiedzy, inspiracji. Podanej w sposób syntetyczny i interaktywny, łącząc wymiary biznesowy, strategiczny i technologiczny.

Szczegółowy program konferencji pod adresem http://www.computerworld.pl/konferencja/BestinCloud.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200