Seagate Personal Cloud

Seagate wprowadził do sprzedaży w Polsce nową rodzinę małych pamięci masowych NAS.

Nowa rodzina pamięci Personal Cloud jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych i zastosowań domowych. Są to jedno- i dwu-dyskowe modele po raz pierwszy zaprezentowane podczas styczniowych targów CES 2015 w Las Vegas.

Jednodyskowe pamięci Seagate Personal Cloud są oferowane w wersjach o pojemności 3, 4 i 5 TB, a dwu-dyskowe Seagate Personal Cloud 2-Bay – 4, 6 i 8 TB. Ich ceny zaczynają się od ok. 700 zł.

Zobacz również:

  • Nowe dyski do serwerów trafiają na rynek - mają 22 TB pojemności
  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
  • Seagate: multi-cloud kluczem do sukcesu biznesowego

Określenie Personal Cloud ma podkreślić możliwości zdalnego udostępniania danych zapisanych w pamięci za pośrednictwem łącza internetowego obsługiwanego przez domowy ruter lub radiową sieć Wi-Fi (jeśli ruter jest wyposażony w odpowiednią stację dostępową).

Seagate Personal Cloud

Pamięć NAS Seagate Personal Cloud 2-Bay.

Do urządzeń dołączona jest aplikacja Seagate Media obsługująca przesyłanie plików do smartfonów, dekoderów STB, tabletów, komputerów lub telewizorów typu Smart TV wyposażonych w odpowiednie interfejsy.

Seagate Media obsługuje telewizory LG Smart TV i Samsung Smart TV, odtwarzacze Blu-ray Samsunga mające funkcję SmartHub, odtwarzacze mediów strumieniowych Roku, Google Chromecast, Apple TV, smartfony i tablety pracujące pod kontrolą iOS, Android i Windows, a także urządzenia Kindle. Możliwe jest też przesyłanie treści do urządzeń zgodnych ze standardem DLNA, jak Sony PlayStation 3 i Microsoft Xbox 360.

Oprócz tego Seagate Personal Cloud może zostać wykorzystany jako urządzenie do tworzenia kopii zapasowych danych zapisanych w komputerach PC, Mac, pamięciach USB i urządzeniach mobilnych z systemami iOS lub Android.

Pamięci mogą współpracować z usługami chmurowymi Amazon S3, Box, Baidu, DropBox, Google Drive i innymi automatycznie synchronizując dane i tworząc dodatkową kopię zapasową w chmurze.

W urządzeniach można instalować dodatkowe oprogramowanie i funkcje przy wykorzystaniu wbudowanego menedżera aplikacji (np. WordPress lub BitTorrent Sync). Seagate udostępnia też pakiet SDK (Software Development Kit), który pozwala na tworzenie nowego oprogramowania dla pamięci Personal Cloud.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200