Seagate GoFlex Slim - przenośna pamięć dyskowa grubości 9 mm

Seagate zapowiada wprowadzenie na rynek pamięci przenośnej o nazwie GoFlex Slim , grubości 9 mm grubości i wadze 160 g.

Dla porównania, produkowany obecnie przez tę firmę przenośna pamięć dyskowa GoFlex ma wysokość 14 mm. Sam dysk znajdujący się wewnątrz obudowy przenośnej pamięci GoFlex Slim to nowa i ulepszona wersja dysku Momentus Thin, który pojawił się na rynku w 2009 r. (był instalowany w laptopach i netbookach). Dysk Momentus Thin ma grubość 7 mm, co oznacza iż obudowa pamięci GoFlex Slim ma 2 mm (po 1 mm z każdej strony).

Talerze dysku GoFlex Slim (komunikującego się z komputerem za pośrednictwem portu USB 3.0) obracają się z szybkością 7200 obrotów na minutę. Sam dysk nie szyfruje danych, ale dołączone do niego oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych danych wspiera 192-bitową technologię szyfrowania DES. Jest to niewątpliwie minus tego rozwiązania - gubiąc taki dysk musimy się liczyć z tym, że przechowywane na nim dane nie są w żaden sposób chronione.

Zobacz również:

  • Toshiba: dyski twarde 26 TB w tym roku, a 40 TB za pięć lat
  • Nowe dyski twarde WD oferują rekordowe pojemności
  • Seagate: multi-cloud kluczem do sukcesu biznesowego

Dysk wejdzie na rynek w maju 2011 r. i ma kosztować 99 USD (wersja podstawowa o pojemności 320 GB). Seagate nie podaje jakie pojemności będą miały inne modele rozwiązania, ani jaka będzie ich cena.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200