Seagate: Dyski dla szkół

Firma Seagate Technology jest kolejną z ośmiu firm tworzących konsorcjum sponsoringowo-promocyjne, która dostarczy sprzęt komputerowy w ramach projektu "Internet w szkołach - Projekt Prezydenta RP". S...

Firma Seagate Technology jest kolejną z ośmiu firm tworzących konsorcjum sponsoringowo-promocyjne, która dostarczy sprzęt komputerowy w ramach projektu "Internet w szkołach - Projekt Prezydenta RP". Seagate dostarczy w ramach programu dyski twarde z serii U5, w które zostaną wyposażone komputery w internetowych pracowniach w polskich gimnazjach i liceach. Pierwsze pracownie wyposażone w komputery z dyskami twardymi Seagate zostaną otwarte w połowie października br.

"Seagate przekazał 250 dysków z Serii U5 swojemu Premium Partnerowi - firmie Action, która wykorzystała je w komputerach przekazanych polskim szkołom. Nie ma sensu mówić o wartości przekazanych dysków, ponieważ stanowią one jedynie jeden element podarowanych komputerów. Wybór tych właśnie dysków twardych był podyktowany wymogami systemowymi dotyczącymi darowanych komputerów. Dyski z Serii U5 spełniają najlepiej wymagania związane z wykorzystywaniem aplikacji internetowych", wyjaśnił Alastair Stewart, Regional Sales Manager Seagate Technology na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

W ramach projektu "Internet w szkołach", firmy sponsorujące go, wyposażą docelowo polskie licea i gimnazja w pracownie składające się z dziesięciu komputerów multimedialnych pracujących w sieci lokalnej, zapewnią tym pracowniom podłączenie do Internetu, dostarczą niezbędne oprogramowanie oraz zorganizują cykl szkoleń dla nauczycieli z zakresu możliwości wykorzystania Internetu. Szkoły, które już były wyposażone w pracownie komputerowe, używany dotychczas przez siebie sprzęt komputerowy przekażą innym instytucjom edukacyjnym, takim jak domy dziecka i ośrodki dla dzieci upośledzonych.

***

LG Electronics Polska wspiera szkolnictwo

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200