Schneider bez zasilaczy

Holding Groupe Schneider wydzielił ze swoich struktur firmę produkującą zasilacze UPS.

Holding Groupe Schneider wydzielił ze swoich struktur firmę produkującą zasilacze UPS.

Od końca września br. MGE UPS Systems, francuska firma zajmująca się produkcją zasilaczy awaryjnych UPS, dotychczas wchodząca w skład holdingu Groupe Schneider, stała się niezależnym przedsiębiorstwem. MGE nadal zajmować się będzie produkcją i sprzedażą zasilaczy awaryjnych znanych pod marką Merlin Gerin i Square D.

Schneider Electric S.A. zatrzymał 14% udziałów w nowo powstałej firmie. 71% udziałów MGE należy do partnerów Euro Capital - banków i firm ubezpieczeniowych. Pozostałych 15% znalazło się w rękach pracowników MGE UPS Systems.

Schneider będzie nadal zapewniać wsparcie dla MGE na świecie, zwłaszcza przy realizacji dużych kontraktów. MGE UPS Systems zatrudnia ponad 1800 pracowników i ma oddziały w 50 krajach. Obroty firmy w ub.r. wyniosły ok. 400 mln USD, z czego 5% przeznaczane jest nad badania i rozwój. Spodziewany obrót w tym roku wynosić ma 450 mln USD, co oznaczałoby wzrost w porównaniu do ub.r. o 10%.

Podział za rok

Dotychczasowy przedstawiciel producenta zasilaczy awaryjnych UPS w Polsce - Schneider Electric Polska Sp. z o.o. nadal podlega holdingowi Groupe Schneider. Od 1 października 1997 r. sprzedażą zasilaczy awaryjnych zajmie się wydzielona ze Schneider Electric Polska Sp. z o.o. firma MGE. Według Bogdana Graniszewskiego, menedżera ds. systemów UPS w Schneider Electric Polska, w br. wartość sprzedaży zasilaczy awaryjnych tej firmy w Polsce wyniosła ok. 3 mln złotych. Zdaniem przedstawiciela firmy, Schneider posiada ok. 7% krajowego rynku zasilaczy.

Patrick Montignies, odpowiedzialny za region Europy Centralnej i Wschodniej w MGE UPS Systems, przewiduje, iż w 1997 r. polski oddział powinien zwiększyć udział w rynku do 10% i osiągnąć obroty na poziomie 5 mln złotych. W tym celu MGE UPS Systems zapowiada rozpoczęcie intensywnych działań na krajowym rynku, zwłaszcza skierowanych do odbiorców w przemyśle.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200