Schneider Electric integruje platformę monitorującą energochłonność centrów danych z technologią Cisco EnergyWise

Firma Schneider Electric przedstawiła platformę [email protected], zaprojektowaną do współpracy z technologią Cisco EnergyWise. Rozwiązanie przenosi kontrolę zużycia energii przez urządzenia IT do trybu online, wykorzystując do tego celu technologię Cisco EnergyWise oraz firmowe oprogramowanie StruxureWare.

Po połączeniu [email protected] z architekturą EcoStruxure, użytkownik może kontrolować poprzez sieć Cisco prawie całą energię wykorzystywaną w budynku, w tym ze strony urządzeń rozproszonych, gniazdek oraz instalacji oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Oprócz wprowadzenia [email protected], Schneider Electric przedstawił także listwę zasilającą PDU do szafy rack AP8958, która obsługuje technologię Cisco EnergyWise. Rozwiązanie można integrować z pakietem oprogramowania StruxureWare dla centrów danych. Listwa generuje raporty dotyczące zużycia energii oraz sprawia, że znajduje się ona pod nadzorem protokołu EnergyWise w sieci Cisco.

Zobacz również:

  • W warszawskim Centrum Danych Atman powstaje kolejny obiekt kolokacyjny
  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE
  • HWMonitor zapewni świetny monitoring w komputerze

Klienci mogą również wykorzystać EnergyWise do skonfigurowania listwy PDU tak, aby odrzucała obciążenia podczas awarii zasilania i w ten sposób zachowała moc dla obciążeń o większym znaczeniu, np. połączeń sieciowych oraz krytycznych obciążeń serwerowych, zarówno w centrum danych, jak i w biurze zdalnym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200