Schlumberger zamierza przejąć brytyjsko-francuską firmę Sema

Wartość przejęcia jest szacowana na 5,2 mld USD. Dzięki niemu Schlumberger chce umocnić swoją pozycję na rynku inteligentnych kart mikroprocesorowych. Wcześniej firma doszła do porozumienia z francuskim Bullem, od którego kupuje właśnie dział systemów inteligentnych kart mikroprocesorowych.

Schlumberger, jeden z liderów rynku kart mikroprocesorowych i przedsiębiorstwo działające w branży naftowej, zamierza przejąć brytyjsko-francuskiego dostawcę usług informatycznych, firmę Sema. Transakcja, której wartość jest szacowana na 5,2 mld USD, ma się zakończyć w II kwartale br.

Pozyskane w ten sposób technologie związane z kartami mikroprocesorowymi i telefonicznymi mają pomóc Schlumbergerowi w realizacji pięcioletniego planu wzrostu przychodów uzyskiwanych w tym sektorze.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

"Przejęcie firmy Sema pozwoli nam na znaczne wzmocnienie naszej strategii w zakresie technologii informatycznych. W ten sposób zwiększą się zwłaszcza nasze możliwości w zakresie integracji systemów" - powiedział Euan Baird, prezes i dyrektor wykonawczy Schlumbergera.

Jednocześnie Schlumberger poinformował o finalizacji przejęcia od francuskiego Bulla jego działu inteligentnych kart mikroprocesorowych CP8. Wartość tej transakcji wynosi ok. 350 mln euro (325 mln USD). Ponadto Bull otrzyma dodatkowe sumy za opłaty licencyjne przekazywanych patentów.

Kupno działu Bulla także ma przyczynić się do umocnienia pozycji działu kart inteligentnych Schlumbergera, szczególnie w segmencie usług finansowych, w którym CP8 jest światowym liderem.

***

Bull sprzedaje dział kart mikroprocesorowych Schlumbergerowi

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200