Satysfakcja informatyków

Zgodnie z wynikami dorocznego raportu Computerworld na temat satysfakcji z pracy, większość specjalistów IT jest zadowolona ze swojej kariery zawodowej.

Zgodnie z wynikami dorocznego raportu Computerworld na temat satysfakcji z pracy, większość specjalistów IT jest zadowolona ze swojej kariery zawodowej.

Mimo zawirowań, które dotknęły firmy z sektora nowych technologii w 2001 r., informatycy są przekonani, że wybrali dobry, zapewniający stabilną pracę zawód. Jednocześnie większość z nich jest zadowolona z faktu, iż profesja ta zapewnia im dostęp do najnowszych technologii oraz gwarantuje wysokie zarobki. Niezadowolenie specjalistów IT budzi jednak fakt, iż rzadko wysokość obiecywanych bonusów jest zgodna z ich rzeczywistym wymiarem.

Ponad 30% respondentów uważa, że praca informatyka daje im duże możliwości doskonalenia, a co za tym idzie - awansu zawodowego. Sytuacja na rynku, a szczególnie masowe zwolnienia i cięcia budżetowe spowodowały, że pozostali w firmach pracownicy mają szansę uczestniczenia w bardzo różnorodnych projektach. Według raportu, różne wyzwania oraz profesjonalne szkolenia są elementami, których informatycy potrzebują najbardziej dla pełnej satysfakcji pracy.

Blisko 2/3 respondentów czerpie satysfakcję ze swojej pracy, gdyż doskonale rozumie i uczestniczy na co dzień w realizacji strategii biznesowej firmy. Jednak 1/3 pytanych czuje się niedowartościowana właśnie z powodu niewykorzystywania ich potencjału do osiągania sukcesów przez firmę.

Ponad 60% pytanych docenia elastyczny czas pracy, jednak chcieliby mieć możliwość pracy w domu w jeszcze większym wymiarze.

Generalnie specjaliści IT pracują ciężko i oczekują, że zostanie to docenione. Nagroda może przybrać formę wynagrodzenia finansowego lub stworzenia odpowiednich warunków dla rozwoju zawodowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200