Satya Nadella ma nowe stanowisko w Microsoft

Korporacja powołała Satyę Nadellę (obecnego dyrektora generalnego firmy, który pełni tę funkcję od 2014 roku) na stanowisko przewodniczącego zarządu. Decyzję taką podjął wczoraj jednomyślnie zarząd firmy, wybierając jednocześnie pełniącego do tej pory tę funkcję Johna W. Thompsona na dyrektora doradczego.

Nadella

John Thompson wraca na stanowisko, które piastował wcześniej w latach 2012-2014, przyczyniając się zresztą wtedy do wyboru Satyi Nadelli na stanowisko dyrektora generalnego.

W oświadczeniu wydanym z tej okazji czytamy, że John Thompson zachowa znaczące uprawnienia, takie jak zwoływanie obrad zarządu, ustalanie porządku obrad czy ocena działalności dyrektora generalnego.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Warto przypomnieć, że Bill Gates odszedł z zarządu Microsoftu na początku 2020 roku, a w 2008 r. porzucił codzienne zarządzanie działaniami firmy. Utrzymał jednak funkcję przewodniczącego zarządu do lutego 2014 roku, a następnie pozostął prze 6 lat członkiem zarządu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200