Santa Cruz Operation dostaje zastrzyk gotówki i zmienia nazwę

SCO po sfinalizowaniu transakcji z Calderą zmieni nazwę na Tarantella Inc.

Santa Cruz Operation (SCO), dostawca systemu Unix, który w ostatnim czasie ma kłopoty finansowe, poinformował o uzyskaniu wsparcia w wysokości 13,1 mln USD. Firma od dwóch kwartałów odnotowuje straty, a w zeszłym tygodniu zwolniła 19% pracowników.

SCO ujawniła, że pieniądze pochodzą z Security Research Associates, amerykańskiej firmy brokerskiej, która planuje sprzedawać akcje SCO swoim klientom. Nie wyklucza ona dalszych zakupów akcji SCO, a także walorów firmy Caldera, która w ubiegłym miesiącu kupiła od SCO działy oprogramowania Server Software i usług Professional Services.

Zastrzyk gotówki ma być przeznaczony na dofinansowanie rozwoju oprogramowania internetowego Tarantella, rozwijanego przez jedyny dział SCO pozostały po transakcji z Calderą. Ponadto SCO jest w trakcie procesu zmiany nazwy na Tarantella Inc, którą ma przyjąć po sfinalizowaniu sprzedaży.

***

Caldera kupuje dwa działy SCO

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200