SanDisk: 32 GB w przenośnym odtwarzaczu

Amerykańska firma SanDisk zaprezentowała na targach CES 2008 "odświeżone" wersje swoich przenośnych odtwarzaczy multimedialnych - Sansa Clip oraz Sansa View. Najważniejsze zmiany to radykalne zwiększenie pojemności wbudowanej pamięci flash - z 2 do 4 GB w przypadku modelu Clip i z 16 do 32 GB w odtwarzaczu View.

SanDisk: 32 GB w przenośnym odtwarzaczu

Sansa Clip

Sansa Clip to niewielki (porównywalny z pudełkiem zapałek) odtwarzacz audio, który oficjalnie trafił do oferty SanDiska w sierpniu 2007 r. Urządzenie początkowo wyposażone było w 1 lub 2 GB pamięci - teraz gama dostępnych modeli rozszerzona została o odtwarzacz z wbudowanymi 4 GB pamięci flash. Taka wersja kosztuje ok. 80 USD - wyposażono ją w akumulator wystarczający na ok. 15 godzin nieprzerwanej pracy oraz srebrną obudowę (do tej pory odtwarzacz dostępny był w kolorze czarnym, niebieskim i różowym). Atutem urządzenia jest też jasny i wyraźny wyświetlacz OLED.

Odtwarzacza Sansa View, przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników, pojawił się na rynku we wrześniu 2007 r. Do tej pory dostępny był w dwóch wersjach - z 8 lub 16 GB pamięci flash; teraz oferta została uzupełniona o wersję mogącą zmagazynować do 32 GB danych (wyceniono ją na 350 USD). Wbudowana bateria litowo-jonowa wystarcza na ok. 35 słuchania muzyki lub siedem godzin odtwarzania filmów (View obsługuje pliki MPEG4, WMV i H.264).

Urządzenia potrafią odtwarzać muzykę w formatach MP3, WMA, WAV oraz Audible (model View dodatkowo odtwarza filmy), współpracują z serwisami muzycznymi (m.in. Rhapsody To Go, Napster czy eMusic), mają też wbudowane tumery radiowe oraz funkcję dyktafonu. Sansa View może też dodatkowo wyświetlać zdjęcia (zapisane na dysku lub kartach pamięci microSD - urządzenie ma stosowny slot).

SanDisk: 32 GB w przenośnym odtwarzaczu

Sansa View

Sansa Clip waży ok. 25 g, zaś model View - ok. 82 g. Urządzenia powinny pojawić się w sklepach już wkrótce.


TOP 200