Samsung zunifikuje portfolio flagowych smartfonów

Samsung zamierza ograniczyć ilość flagowych smartfonów, które pojawią się na rynku w 2025 roku.

Samsung w chwili obecnej posiada niezwykle szerokie portfolio flagowych smartfonów. W jego skład wchodzą trzy smartfony z serii Galaxy S24, składane urządzenia z rodzin Z Fold i Z Flip oraz tańsze rozwiązania oznaczone literkami FE (Fan Edition). Wszystko wskazuje na to, że Samsung w przyszłym roku zamierza zunfikikować oraz ograniczyć nieco portfolio flagowych smartfonów, które trafią na rynek.

Smartfony z rodziny Galaxy S24
Źródło: samsung.com

Smartfony z rodziny Galaxy S24

Źródło: samsung.com

Aktualnie flagowe smartfony Samsunga dostępne są w podstawowej wersji w dwóch rozmiarach (Galaxy S24 i Galaxy S24+), które różnią się wymiarami, pojemnością baterii oraz kilkoma niewielkimi zmianami. Na szczycie portfolio znajduje się model z dopiskiem Ultra, który posiada zupełnie inną formę, specyfikacje techniczną oraz wspiera dedykowane pióro S-Pen.

Zobacz również:

  • Pierścionek Galaxy Ring może być droższy, niż sądziliśmy
  • Rekordowe wyniki finansowe Samsunga

Wyniki sprzedażowe aktualnej linii Galaxy S wskazują, że klienci najchętniej wybierają topowy model S24 Ultra. Na drugim miejscu znajduje się najtańszy model - podstawowy Galaxy S24. Pośrednia konfiguracja z Plusem w nazwie sprzedaje się zauważalnie gorzej od swoich braci.

Według najnowszych informacji (popartych również danymi sprzedażowymi z ubiegłych lat) firma Samsung może zdecydować się na ograniczenie portfolio oflagowych modeli na 2025 rok wracając do schematu z lat 2017-2018. Możliwe, że w przyszłym roku Samsung Galaxy S24+ nie otrzyma następcy, a koreański producent zdecyduje się na prezentację modeli Galaxy S25 oraz Galaxy S25 Ultra.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200