Samsung zaskakuje i aktualizuje smartfony z 2018 roku

Samsung zdecydował się opublikować nową aktualizację dla flagowego urządzenia z drugiej połowy 2018 roku.

Na przestrzeni ostatnich lat wielu producentów znacząco poprawiło wsparcie dla swoich urządzeń z Androidem. W przypadku droższych urządzeń standardem są już nie jedna-dwie, a trzy-cztery duże aktualizacje zmieniające numer wersji Androida oraz co najmniej trzy lata regularnego udostępniania aktualizacji oprogramowania (nie rzadziej, niż raz na kwartał/półrocze).

Samsung Galaxy Note 9
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy Note 9

Źródło: samsung.com

Samsung zdecydował się właśnie na niespodziewany ruch. Firma zdecydowała się wydać aktualizację oprogramowania układowego dla smartfonów z rodziny Samsung Galaxy Note 9. Mowa o flagowych smartfonach z wsparciem dla pióra S-Pen, które zadebiutowały w wakacje 2018 roku. Samsung oficjalnie zakończył wsparcie dla tego urządzenia po czterech latach od premiery, ale postanowił wprowadzić aktualizację zawierającą zabezpieczenia datowane na 1 lutego 2023 roku. To nie pierwsza sytuacja tego typu. W przeszłości Koreańczycy kilkukrotnie aktualizowali modele Galaxy S8 pomimo definitywnego zakończenia wsparcia.

Zobacz również:

  • Gemini otrzyma aktualizację specjalne dla składanych smartfonów
  • Przejmując tę brytyjską firmę, Samsung chce wprowadzić jej technologie AI do smartfonów Galaxy

Nowe oprogramowanie dalej bazuje na Androidzie 10 z nakładka One UI 2.5. Aktualizacja do Androida 10 trafiła na Galaxy Note 9 w 2020 roku i była to ostatnia aktualizacja rozwojowa dla tego modelu. Jest to najnowszy flagowy smartfon Samsunga, który nie załapał się na zaktualizowaną politykę aktualizacji, która obejmuje modele Galaxy S10/Note 10 oraz nowsze.

Oprogramowanie o numerze kompilacji N960FXXSAFWB3 udostępniane jest na modele wyposażone w autorski procesor Samsung Exynos 9810. Producent nie dodał żadnych nowych funkcji poza aktualizacją łatek zabezpieczeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200