Samsung zapowiada premierę smartfonu Galaxy S IV i ujawnia jego możliwości

Samsung ujawnił dane techniczne swojego najnowszego smartfonu Galaxy S IV. Urządzenie wspiera globalny roaming LTE i zawiera dwie kamery (jedna umieszczona z przodu - 2 megapiksele, a druga z tyłu urządzenia - 13 megapikseli), które mogą pracować jednocześnie. Użytkownik może wtedy np. prowadzić rozmowę wideo, używając w tym czasie drugiej kamery do robienia zdjęć czy nagrywania obrazów wideo.

Galaxy S IV ma nieco większy ekran niż model S III (5 cali) i jest też nieco lżejszy (waży 130 gramów) i cieńszy (7,9 mm). Smartfon będzie oferowany w dwóch wersjach: z czterordzeniowym procesorem 1,9 GHz (Snapdragon 600) lub z ośmiordzeniowym procesorem 1,6 GHz (Exynos Octa). S IV obsługuje połączenia HSPA+42 Mb/s i 4G LTE. Wersja LTE może obsługiwać do sześciu różnych pasm częstotliwości, dlatego smartfon wspiera globalny roaming.

Urządzenie jest w stanie pobierać dane z szybkością 100 Mb/s, a ekspediować je w sieć z szybkością 50 Mb/s. Smartfon jest wyposażony w ekran Super AMOLED (wyświetlający 441 pikseli na cal, o rozdzielczości 1920 x 1080), 2 GB pamięci DDR3 (z możliwością zwiększenia pojemności do 16, 32 lub 64 GB). Dostępne jest też gniazdo na karty MicroSD (do 64 GB dodatkowej pamięci).

Zobacz również:

  • Samsung wyprzedził konkurencję - uruchomił produkcję chipów 3 nm
  • Przenośny modem 5G - czy warto już się nim zainteresować?

W porównaniu z modelem Galaxy S III, model S IV ma dwa dodatkowe czujniki. Pierwszy to czujnik gestów pracujący w podczerwieni, a drugi to czujnik mierzący temperaturę i wilgotność. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2.2 (Jelly Bean) i zawiera baterię 2600 mAh (model S III był wyposażony w baterię 2100 mAh). Smartfon będzie na początku produkowany w dwóch kolorach: czarnym i białym. Pierwszy jest określany przez producenta jako "black mist", a drugi jako "white frost".

Smartfon pojawi się w ofercie 327 operatorów działających w 155 krajach pod koniec kwietnia br. Cena rozwiązania nie jest jeszcze znana. Samsung zapowiada jednocześnie, że smartfon w wersji LTE dual-mode TDD/FDD pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200