Samsung zapowiada nowy układ, pozwalający budować smartfony zawierające do 4 GB pamięci RAM

Samsung zapowiedział pierwszy na rynku mobilny układ scalony LPDDR4 (Low Power Double Data Rate) o pojemności 8 Gb. Pozwoli on budować tablety i smartfony zawierające 4 GB pamięci RAM (po zainstalowaniu w nich czterech takich układów).

Produkowane obecnie smartfony klasy “high end” zawierają co najwyżej 2 GB pamięci RAM (chociaż oferowany przez firmę Samsung smartfon Galaxy Note 3 zawiera 3 GB takiej pamięci). Jak informuje Samsung, dzięki nowemu układowi scalonemu tablety i smartfony kolejnej generacji będą nie tylko pracować szybciej, ale będzie je można wyposażać w ekrany mające większą rozdzielczość, jak również wprowadzać do nich nowe, bardziej zaawansowane funkcjonalności. Mobilne urządzenia będą też mogły pracować dłużej bez konieczności doładowywania baterii, ponieważ nowy układ scalony LPDDR4 jest wyjątkowo energooszczędny.

Samsung informuje, że układ trafi na rynek na początku przyszłego roku i będzie instalowany w smartfonach oraz tabletach zawierających duże ekrany oraz w notebookach typu ultra-slim. Wiadomo już, że niektóre z tych urządzeń - Samsung nie podaje tu jednak żadnych szczegółów - będą posiadać ekrany 4K (znane też pod nazwą UHD).

Zobacz również:

Oczekuje się, że Samsug zademonstruje pierwsze mobilne urządzenia zawierające układy LPDDR4 o pojemności 8 Gb już za kilkanaście dni w Las Vegas na targach International CES. Być może na targach tych będzie też można zobaczyć urządzenia oparte na najnowszym procesorze mobilnym firmy Qualcomm. To układ Snapdragon 805, który zawiera cztery rdzenie taktowane zegarem o częstotliwości do 2,5 GHz.


TOP 200