Samsung zainwestuje 21 mld dolarów w nowe obszary

Ogniwa słoneczne, ochrona zdrowia, biofarmaceutyka - to nowe obszary biznesu, w których chce zaistnieć koreański Samsung.

Samsung Electronics ma zamiar zainwestować 21 mld dolarów (23,3 bln wonów) w pięć nowych obszarów biznesu. Inwestycje mają stworzyć 45 tys. nowych miejsc pracy i wygenerować 50 bln wonów przychodu w powiązanych firmach do 2020 roku.

Według firmy rządy państw całego świata inwestują w zielone technologie, w związku z wyczerpywaniem się tradycyjnych paliw. W związku z tym wiele inwestycji będzie związanych ze zmniejszaniem zużycia energii bądź pozyskiwaniem jej ze źródeł odnawialnych.

Samsung zarezerwował 6 bln wonów na ogniwa słoneczne, zwłaszcza na rozwój technologii kryształów opartych o krzem i tzw. "cienkiego filmu", czyli bardzo płaskich ogniw. Kolejne 5,4 bln wonów zostanie wydane na rozwój akumulatorów do samochodów hybrydowych, a 8,6 bln wonów zostanie wydane na rozwijanie zastosowań technologii LED w celu obniżenia zużycia prądu w monitorach komputerowych, samochodowej elektronice i oświetleniu.

Firma zainwestuje też 2,1 bln wonów w segment biofarmaceutyczny i 1,2 bln w rozwój urządzeń elektronicznych używanych w ochronie zdrowia (m.in. urządzenia do badania krwi).

Obecnie Samsung jest jednym z największych na świecie producentów procesorów pamięci, ekranów LCD i telefonów komórkowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200