Samsung wstrzymał produkcję wadliwych smartfonów Galaxy Note7

Samsung zdecydował się wstrzymać produkcję smartfonów Galaxy Note7 po tym gdy okazało się, że zainstalowane w nich baterie są wadliwe i przegrzewają. Dlatego smartfony takie mogą spowodować pożar, a w niektórych przypadkach nawet eksplodować, co jest już groźne dla zdrowia oraz życia ich użytkowników.

Na początku całej sprawy Samsung poprosił firmy mające w ofercie wadliwe smartfony, aby wstrzymały na jakiś czas ich sprzedaż. Jednak już następnego dnia - po tym gdy okazało się, że kolejne partie smartfonów Galaxy Note7 są również wadliwe - Samsung wydał komunikat, że do czasu wyjaśnienia całej sprawy wstrzymuje ich produkcję. Szereg dostawców smartfonów Galaxy Note7 posłuchało od razu rad Samsunga.

Spraw jest poważna, ponieważ coraz więcej użytkowników narzekało, że baterie zainstalowane w smartfonach Galaxy Note7 przegrzewają się oraz uszkadzają je, a niekiedy powodują nawet pożar. Szczególnego rozgłosu nabrała sprawa smartfona Galaxy Note7, która zapalił się na pokładzie samolotu linii Southwest Airlines.

Zobacz również:

  • Popularne smartfony z groźną luką w zabezpieczeniach [AKTUALIZACJA]
  • Rosja stara się zemścić na USA - iPhone znika z Kremla
  • Rynek zalewany jest bateriami niewiadomego pochodzenia

Dlatego Samsung wezwał ponad milion użytkowników smartfonów Galaxy Note7, aby zgłaszali się do punktów serwisowych, gdzie wymienią wadliwy sprzęt na inny. Będą to prawdopodobnie smartfony Galaxy S7 lub Galaxy S7 Edge.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200