Samsung wprowadza nową markę

Samsung Business ma stać się marką kompleksowych rozwiązań biznesowych, skierowanych do potrzeb sektorów: sprzedaży detalicznej, edukacji, hotelarstwa i gastronomi oraz transportu i logistyki.

Podczas targów CeBIT 2015 w Hanowerze Won-Pyo Hong, prezes i dyrektor ds. marketingu w Samsung Electronics ogłosił, że w ramach działań na rzecz sektora B2B, firma Samsung wprowadza Samsung Business.

Ponieważ coraz więcej firm wdraża Internet rzeczy, otwiera się przed nami wielka szansa na zaoferowanie klientom lepszej wartości wynikającej z podwyższenia poziomu wydajności i zysków – powiedział Hong. Dzięki wdrożeniu Internetu rzeczy w zarządzaniu zapasami, efektywności energetycznej i innych rozwiązań można osiągnąć znaczne korzyści w procesie biznesowym. Jednakże najpierw w celu przyspieszenia wdrożenia projektu musimy pokonać wyzwania związane ze zgodnością platformy, bezpieczeństwem i analizą danych.

Zobacz również:

Nowa marka

Samsung Business w założeniach ma łączyć rozwiązania biznesowe firmy Samsung; Samsung KNOX (bezpieczeństwo i zarządzanie mobilnością), Samsung SMART Signage (technologie druku) oraz innych ofert biznesowych zoptymalizowanych pod kątem gotowości do zastosowania w przedsiębiorstwach.

Rozwiązania Samsung Business

Samsung wprowadza rozwiązania i usługi dla przedsiębiorstw działających w branżach:

Handel detaliczny

  • Mirror Solution – rozwiązanie to pełni funkcję cyfrowego lustra z technologią Samsung Smart Signage oraz z możliwością budowania ścian wideo. Dzięki niemu klienci mogą obejrzeć przymierzane przez siebie ubrania pod każdym kątem.

Edukacja

  • Samsung School Solution – interaktywne i ukierunkowane na współpracę środowisko nauki funkcjonujące na zasadzie integracji urządzeń mobilnych Samsung z interaktywnymi narzędziami nauczania. Uczniowie zachęcani są do aktywnego udziału w lekcji poprzez możliwość skorzystania z takich funkcji jak dzielenie ekranu, quizy na ekranie i cyfrowe pismo (rysik S-pen). Narzędzia do zarządzania tym procesem pozwalają nauczycielom przygotowywać materiały na zajęcia oraz zachować kontrolę nad urządzeniami do nauczania i materiałami uczniów.
  • Samsung Cloud Print Service – jest rozwiązaniem w dziedzinie obiegu dokumentów, które umożliwia nauczycielom i uczniom/studentom obsługę i monitorowanie urządzeń drukujących i dokumentów oraz zarządzanie nimi.
  • Workbook Composer for Education Vertical – Workbook Composer jest edytorem, który umożliwia przekształcenie zeskanowanych dokumentów do postaci dokumentu tekstowego bezpośrednio z poziomu drukarki. Użytkownicy mogą wybrać obszary, które chcą zeskanować, przekonwertować te obszary do pliku, a następnie wydrukować taki plik lub wysłać pocztą elektroniczną do dalszej edycji.

Gastronomia i hotelarstwo

  • SMART Hotel Solution – rozwiązanie w dziedzinie zarządzania, które umożliwia obsługę gości, m.in. za pomocą funkcji takich jak automatyczne dostosowanie oświetlenia w pomieszczeniu i żaluzji. Wyświetlacze z serii HD Hospitality oferują wysoką jakość obrazu. Dzięki rozwiązaniu hotelowemu SMART goście mogą oglądać wybrane przez siebie treści na ekranie telewizora. Goście mogą bezprzewodowo przeglądać treści z telefonu na wyświetlaczach Samsung i na odwrót, korzystając z funkcji dynamicznego dwukierunkowego przeglądania.
  • Information Bulletin Touch – Wchodzący goście otrzymują w czasie rzeczywistym wiadomości i informacje na 55-calowym dotykowym wyświetlaczu Samsung SMART Signage.

Opieka medyczna

  • Preventive Mobile Cardiac Rehabilitation – rozwiązanie to umożliwia prowadzenie w czasie rzeczywistym ciągłego monitoringu rehabilitacji przewlekłych chorób serca z możliwością przesyłania służbom medycznym istotnych informacji koniecznych do podejmowania prawidłowych decyzji i precyzyjnego doboru form opieki. Rozwiązanie to składa się z urządzeń Samsung GALAXY i bezprzewodowych czujników pracy serca BodyGuardian.
  • Vidyo – dzięki rozwiązaniom wideokonferencyjnym Vidyo na urządzeniach Samsung zasięg opieki zdrowotnej wykracza poza mury szpitala czy kliniki. Urządzenia Samsung GALAXY oraz inne produkty z asortymentu firmy Samsung pracujące z wykorzystaniem rozwiązań opartych na platformie VidyoWorksTM pozwalają na realizację szeregu usług klinicznych i schematów pracy za pośrednictwem wideokomunikacji w czasie rzeczywistym. Rozwiązania te umożliwiają pacjentom przebywającym w odległych miejscach, w tym osobom w podeszłym wieku lub pacjentom nieambulatoryjnym, szybsze skorzystanie z opieki zdrowotnej oraz dają świadczeniodawcom możliwość lepszego wykorzystania specjalistów wśród większych grup osób, co z kolei przekłada się na lepsze wyniki funkcjonowania i wzrost przychodów.

Usługi finansowe

  • Secure & Pull Printing Solution oraz Samsung Business Core Printing Solutions – upoważnieni pracownicy oddziałów mogą dzięki Samsung SecuThru™ Lite 2 uzyskiwać dostęp do poufnych dokumentów klientów z drukarki wielofunkcyjnej Samsung i przekazywać je w bezpieczny sposób dzięki funkcji uwierzytelniania kart identyfikacyjnych. SecuThru ™ Lite 2 gwarantuje, że tylko upoważnieni pracownicy będą mogli pobierać dokumenty, co zapewni ochronę danych osobowych i prywatności klientów.

Transport

  • 24/7 Professional Grade Signage Solution – Monitory Samsung SMART Signage mogą w różnych miejscach na lotniskach służyć pasażerom do uzyskiwania w czasie rzeczywistym informacji na temat lotów, np.: godzin przylotów i odlotów, numerów lotów i bramek. Urządzenia te zostały zaprojektowane pod kątem całodobowej pracy na terenie lotnisk.

Więcej informacji: http://www.samsung.com/pl/business


TOP 200