Samsung: szybsza pamięć dla smartfonów i tabletów

Samsung wypuszcza próbki testowe 4 Gb pamięci dynamicznej LPDDR2 dla urządzeń mobilnych. W czwartek firma podała, że opracowała szybką wersję pamięci o niskim poborze energii, która pomoże w przyśpieszeniu oprogramowania tabletów i smartfonów.

4 Gb LPDDR2 DRAM (pamięć dynamiczna o zdwojonej prędkości przesyłu danych i niskim poborze energii) może przetransferować do 1066 megabitów danych na sekundę (Mbps), czyli tak szybko jak pamięć stosowana w pecetach - poinformował .

Rozwój wpływa też na rynek smartfonów. Wzrasta zapotrzebowanie na szybszą pamięć, gdyż urządzenia mobilne potrzebują obecnie wydajniejszego przesyłu danych do różnych aplikacji np. obsługujących wyświetlanie filmów.

Zobacz również:

Samsung podaje, że nowa 4 Gb pamięć dynamiczna LPDDR2 oferuje więcej niż podwojoną wydajność mobilnej pamięci DRAM używanej obecnie smartfonach, która przesyła dane z prędkością 333-400 Mbps. Nowe Układy będą produkowane w technologii 30 nanometrów.

Firma zacznie niebawem dostarczać próbki testowe 8 Gb pamięci LPDDR2, które łączą dwa 4 Gb układy w jeden 8-gigabitowy pakiet. Firma pracuje z projektantami urządzeń nad szybkim wprowadzeniem nowej pamięci na rynek.

Wiceprezes Samsunga w zespole ds. pamięci, Yun-Young Jeon przewiduje, że 8 Gb stanie się powszechną pojemnością na rynku mobilnej pamięci dynamicznej (DRAM) w przyszłym roku.

Wcześniej w tym roku, Samsung opracował 2 Gb pamięć dynamiczną LPDDR2, używając starszego procesu produkcyjnego i łączył cztery takie układy w jeden 8-gigabitowy produkt.


TOP 200