Samsung stawia na ekologiczną produkcję

Południowokoreański gigant technologiczny zaprezentował podczas firmowej konferencji Unpacked Event nie tylko nowe urządzenia, które wprowadzi do oferty w najbliższym czasie, ale zobowiązał się też, że do 2025 roku opakowania produkowanych przez niego smartfonów, jak również innych elektronicznych urządzeń, nie będą zawierać jakiegokolwiek elementu wykonanego z plastiku.

Samsung

Zgodnie z zaprezentowanym harmonogramem, wraz z rezygnacją z plastiku Samsung zamierza wprowadzać do smartfonów jak najwięcej elementów pochodzących z recyklingu, po to aby na wysypiska trafiałomniej szkodliwych dla środowiska naturalnego odpadów.

Chce też zmniejszyć moc jaką pobierają ładowarki smartfonów, wtedy gdy pracują w trybie czuwania (a więc już po doładowaniu rządzenia). Wartość ta ma być nie większa niż 0,005 wata. To bardzo ambitne zamierzenie, ale biorąc pod uwagę postęp technologiczny, możliwe do zrealizowania.

Zobacz również:

  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu
  • Poprawa na rynku smartfonów
  • Samsung ma własny model AI

Obietnice Samsunga wpisują się w szerszą inicjatywę noszącą nazwę Galaxy for the Planet, której celem ochrona środowiska naturalnego i zbudowanie świata opartego na zrównoważonym rozwoju. W ramach tej inicjatywy Samsung uruchomił niedawno program upcyklingu starszych urządzeń Galaxy, czyli dążenia do tego, aby materiały produkowane z odzyskach surowców miały od nich wyższą jakość (w przypadku downcyclingu jest odwrotnie).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200