Samsung przymierza się do produkcji biznesowych urządzeń wearable

Samsung uważa, że urządzenie typu wearable i osobiste systemy wirtualnej rzeczywistości mogą odnieść sukces nie tylko na rynku rozwiązań konsumenckich, ale również w biznesie. Firma zamierza zainteresować nimi przedsiębiorstwa, dołączając do takich urządzeń aplikacje opracowane specjalnie dla biznesu.

Wydaje się, że biznes może być zainteresowany np. inteligentnymi zegarkami, które będą przekazywać pracownikom alerty oraz zapewnią im dostęp do ważnych informacji. Z kolei gogle wirtualnej rzeczywistości mogą posłużyć do wyświetlanie różnego rodzaju treści multimedialnych.

Jednak zarówno inteligentne zegarki jak i gogle VR (virtual reality) muszą oferować dodatkowe funkcje, zanim będą gotowe do obsługiwania biznesowych aplikacji. Chodzi tu głównie o to, aby zapewniały danym odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa oraz były przygotowane do pracy w środowiskach BYOD. Samsung wydaje się być na to przygotowany, gdyż dysponuje solidną platformą bezpieczeństwa, jaką jest Knox.

Zobacz również:

Samsung przymierza się do produkcji biznesowych urządzeń wearable

Samsung Gear S

Samsung opracował już inteligentne zegarki klasy biznesowej i twierdzi, że rozwiązanie spotkało się z przychylnym przyjęciem ze strony instytucji finansowych, przemysłu hotelarskiego oraz pracowników giełdowych. Zegarki takie mogą być np. z powodzeniem stosowane w restauracjach do zdalnego składania zamówień czy generalnie w hotelach do zarządzania usługami. Samsung produkuje obecnie inteligentny zegarek Gear S, który obsługuje połączenia 3G i może być stosowany w takich sytuacjach.

Firma produkuje też Gear VR. To gogle do wirtualnej rzeczywistości, które mogą posłużyć firmom handlującym nieruchomościami do prezentowania klientom mieszkań i domów. Może to też być interesująca propozycja dla pasażerów samolotów, którzy mogą w czasie lotu oglądać w ten sposób filmy.

Generalnie urządzenia typu wearable mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie pracownik powinien mieć podczas wykonywania swych codziennych obowiązków wolne ręce. Wtedy tablet czy smartfon może być z powodzeniem zastąpiony przez urządzenie typu wearable.

Duże pole do popisu mają wtedy producenci takich urządzeń, które mogą je wyposażyć w mechanizmy zaprojektowane z myślą o obsłudze konkretnych biznesowych aplikacji. To może być bardzo atrakcyjna oferta dla wielu firm.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200