Samsung przygotowuje się do premiery bardzo tanich smartfonów

Koreański gigant zaprezentował już wszystkie najważniejsze urządzenia na 2022 rok. Teraz czas na najtańsze jednostki.

Samsung zaprezentował w tym roku sporo nowych urządzeń mobilnych. Na początku 2022 roku zobaczyliśmy smartfony z rodziny Galaxy S22, a portfolio flagowych urządzeń zostało powiększone przez kolejną generację składanych urządzeń oraz odświeżone zegarki Galaxy Watch z Wear OS.

Samsung Galaxy A13 - aktualnie najtańszy model Samsunga na 2022 rok
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy A13 - aktualnie najtańszy model Samsunga na 2022 rok

Źródło: samsung.com

Po debiucie flagowych modeli oraz najważniejszych średniaków z rodziny Galaxy A firma Samsung przygotowuje się do wprowadzenia dwóch ciekawych urządzeń z najniższej półki cenowej.

Zobacz również:

  • Samsung ma własny model AI
  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu
  • Motorola prezentuje smartfon z dwustronną komunikacją satelitarną

Samsung zamierza zaprezentować bazowy model z rodziny Galaxy A o oznaczeniu Galaxy A04e oraz podobne urządzenie przynależącej do serii Galaxy M o nazwie Galaxy M04.

Będą to najtańsze smartfony z oferty producenta na 2022 rok i jedne z nielicznych, które nie otrzymają obsługi sieci 5G.

Smartfony zostaną wyposażone w procesor MediaTek Helio G35, który znany jest z wielu innych urządzeń z najniższej półki cenowej. Układ wspomagany będzie przez 3 GB pamięci operacyjnej. Smartfony pracować będą pod kontrolą Androida 12 z nakładką One UI 4.1 w wersji Core, a więc bez obsługi Samsung Knox.

Oba urządzania zostaną wyposażone w doskonale znane wyświetlacze Infinity-V z niewielkim wycięciem w ekranie oraz po zaledwie jednym aparacie głównym na pleckach.

Cieszy fakt, że Samsung nawet w najtańszych urządzeniach zamierza dbać o dobre wsparcie aktualizacji oprogramowania. Smartfony zadebiutują z prawie najnowszą wersją systemu operacyjnego Android i mogą liczyć na aktualizację do Androida 13 wraz z odchudzoną wersją nakładki One UI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200