Samsung przestaje wspierać Symbiana

Pech nie opuszcza systemu operacyjnego Symbian. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że platformę porzuciła firma Sony Ericsson, a teraz dołączył do niej Samsung. Na "placu boju" pozostała w zasadzie już tylko Nokia.

Pierwsze pogłoski na temat porzucenia Symbiana przez firmę Samsung usłyszeliśmy mniej więcej rok temu. Teraz sprawa jest już oficjalna. Koreański producent rozesłał wiadomości emailowe do wszystkich deweloperów pracujących z dziełem Symbian Foundation.

Z informacji w nich zawartych wynika, że do końca tego roku kalendarzowego Samsung zamknie swoje oficjalne forum poświęcone temu systemowi operacyjnemu, a przy okazji usunie wszystkie treści w jakikolwiek sposób powiązane z Symbianem. W przyszłości koreański producent zamierza skoncentrować się między innymi na Androidzie i Windows Phone 7.

Zobacz również:

  • Układy produkowane w 1 nm pojawią się na rynku do 2036 roku
  • Błąd w AppGallery pozwala pobierać płatne aplikacje za darmo

I choć Symbian, jak donosiliśmy jakiś czas temu, wciąż jest najbardziej popularną platformą mobilną, to analitycy przewidują, że w najbliższych latach jego udział w rynku będzie systematycznie spadać. Czy znajdujące się w coraz gorszej sytuacji Symbian Foundation i Nokia przebudzą się i zrobią coś, co podratuje słabnącą platformę?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200