Samsung pozostanie jednak przy Google jako domyślnej wyszukiwarce

Południowokoreański gigant sugerował jakiś czas temu, że być może w kolejnych modelach jego smartfonów domyślną wyszukiwarką będzie nie Google, ale Bing. Ostatnie przecieki zdają się jednak świadczyć o tym, że firma porzuciła tę myśl i pozostanie wierna wyszukiwarce Google.

Analitycy spekulują, że gdyby jeden z największych producentów smartfonów zdecydował się na tak radykalne posunięcie, to byłoby to bez wątpienia bezprecedensowe zwycięstwo odwiecznego rywala Google, jakim jest Microsoft. Nie znamy jeszcze szczegółów tej decyzji, ale być może Samsung prowadził w tej sprawie rozmowy z firmą Google, które skłoniły to tego, aby pozostać przy jego narzędziu.

Być może Samsung doszedł do wniosku, że zmiana domyślnej wyszukiwarki na inną wprowadziłaby pewne zamieszanie związane z przeglądarkami. Chodzi o to, żeużytkownicy jego urządzeń są mocno przywiązani do przeglądarki Chrome i jakakolwiek próba narzucenia im innego narzędzia tego typu, spełzłaby zapewne na niczym.

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • Dlaczego kopia zapasowa telefonu to coś, o czym nie warto zapominać
  • iPhone vs Samsung - który smartfon lepszy dla biznesu

Wielu analityków rynku IT sądziło, że Bing wygra batalię z wyszukiwarką Google, gdyż Bard (czyli chatbot AI opracowany przez Google) nie spełnił pokładanych z nim nadziei. Stało się jednak inaczej. Niektórzy są jednak przekonani, że Samsung będzie trzymał w szachu Google sugerując co jakiś czas, że Bing ma jednak szansę stać się w pewnym momencie domyślną wyszukiwarką.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200