Samsung pozostaje liderem rynku telefonów komórkowych

Drugi kwartał obecnego roku, był bardzo dobry dla koreańskiego producenta. Na dodatek, rośnie dystans dzielący go od niegdysiejszego lidera – Nokii.

Samsung pozostaje liderem rynku telefonów komórkowych

Smartfon firmy Samsung

Firma badawcza Strategy Analitycs opublikowała raport poświęcony światowej sprzedaży telefonów komórkowych i smartfonów w drugim kwartale tego roku. Z dokumentu dowiadujemy się, że całkowita sprzedaż tych urządzeń w ujęciu rocznym wzrosła o 3,9%. W drugim kwartale tego roku, wszystkim producentom udało się sprzedać 386 milionów takich urządzeń, z czego blisko 230 milionów było smartfonami.

Liderem rynku pozostaje koreański Samsung. Firmie udało się sprzedać aż 107 milionów telefonów, dzięki czemu posiada już 27,7% udziału w rynku. W ujęciu rocznym to wzrost o 2,7%. Słabe nastroje muszą natomiast panować w siedzibie Nokii. Choć producent wciąż znajduje się na drugim miejscu światowej sprzedaży telefonów, to jego udział w rynku skurczył się do 15,8%. W drugim kwartale ubiegłego roku było to natomiast 22,5%. Mimo to, Nokia sprzedała 61,1 mln telefonów w ostatnim kwartale. Trzecie miejsce w zestawieniu zajął Apple ze sprzedażą na poziomie 31,2 mln urządzeń i 8,1% udziałem w rynku. Stawkę zamykają LG ze sprzedażą na poziomie 17,8 mln urządzeń i 4,6% udziałem w rynku, oraz ZTE (17,6 mln oraz 4,6%).

Zobacz również:

Strategy Analitycs opublikowało nie tylko dane na temat telefonów komórkowych, ale i smartfonów. W tym segmencie rynku również dominował Samsung. Koreańczykom udało się sprzedać 76 milionów tego typu urządzeń i zdobyć 33,1% udziału w rynku. Na drugim miejscu znalazł się Apple z 31,2 mln sprzedanych smartfonów i 13,6% udziałem w rynku. Na podium znalazła się również firma LG, której udało się sprzedać 12,1 mln smartfonów. Posiada przy tym 5,3% udziału w rynku. Dwa ostatnie miejsca w zestawieniu należą do chińskiego ZTE (11,5 mln oraz 5%) i Huawei (11,1 mln oraz 4,8%).


TOP 200