Samsung ponownie wzorem - średniaki z 2022 już z Androidem 13

Samsung udostępnił najnowszą wersję Androida dla swoich smartfonów ze średniej półki cenowej.

Samsung zdecydował się na udostępnienie aktualizacji do Androida 13 wraz z nakładką One UI 5.0 dla smartfonów Samsung Galaxy A53 5G. Mowa o jednym z najpopulrniejszych modeli tego producenta, które są chętnie wykorzystywane w organizacjach.

Samsung Galaxy A53 otrzymał Androida 13
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy A53 otrzymał Androida 13

Źródło: samsung.com

Galaxy A53 5G to sztandarowy przedstawiciel rodziny Galaxy A na 2022 rok. Urządzenie zadebiutowało na rynku w marcu 2022 roku z Androidem 12 i One UI 4.1 na pokładzie. Android 13 jest dla tego urządzenia pierwszą aktualizacją rozwojową.

Zobacz również:

  • Samsung ma własny model AI
  • Samsung z rodziny Galaxy A mogą podciąć skrzydła rodzinie S23

Samsung deklaruje wprowadzenie lepiej zoptymalizowanego interfejsu użytkownika z płynniejszymi przejściami, które wykorzystują potencjał 120 Hz ekranu. Po aktualizacji pojawiają się również zaktualizowane ikony.

Użytkownicy Samsunga Galaxy A53 5G z Androidem 13 na pokładzie mogą skorzystać z odświeżonego ekranu blokady, który korzysta z rozwiązań znanych z iOS 16.

Producent deklaruje większe możliwości personalizacji w obrębie interfejsu użytkownika - przeprojektowano tapety oraz dodano 16 motywów kolorystycznych.

Z iOS przeniesiono również tryb skupienia, który pozwala konfigurować profile do pracy, ćwiczeń czy prywatny.

System operacyjny Android 13 pozwala na ustawianie języka dla dedykowanych aplikacji, wyjątków w trybie nie przeszkadzać oraz poprawia działanie funkcji RAM Plus.

Samsung dodał funkcję sprawdzania stanu zabezpieczeń telefonu, rozwiązanie zapobiegające przypadkowemu udostępnieniu informacji osobistych oraz dodatkowe zabezpieczenia antyphishingowe we wbudowanej przeglądarce sieciowej.

Aktualizacja o numerze kompilacji A536BXXU4BVJG waży 2 GB i posiada poprawki zabezpieczeń datowane na 1 października 2022 roku. Oprogramowanie jest już dostępne na urządzenia z polskiej dystrybucji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200